Karta podatkowa - dla kogo i kiedy?
Karta podatkowa jest najprostszą formą opodatkowania działalności gospodarczej. Dlatego warto się dowiedzieć, kto i kiedy może skorzystać z karty podatkowej i na czym to wszystko polega.
więcej >Karta podatkowa jest najprostszą formą opodatkowania działalności gospodarczej. Dlatego warto się dowiedzieć, kto i kiedy może skorzystać z karty podatkowej i na czym to wszystko polega.
więcej >Zerowy PIT dla pracowników, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia to próba zwiększenia dochodu tym, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na rynku pracy. Jak w praktyce wygląda korzystanie z tej ulgi i rozliczanie młodych pracowników?
więcej >Od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania przestała być częścią Unii Europejskiej. Wprowadziło to szereg zmian w przepisach, m.in. tych związanych z handlem elektronicznym. W jaki sposób prowadzić sprzedaż online do Wielkiej Brytanii?
więcej >Excel to jedno z podstawowych narzędzi w pracy księgowego. Pozwala tworzyć wszelkiego rodzaju raporty, zestawienia i analizy niezbędne osobom zarządzającym do podejmowania decyzji biznesowych. Warto więc znać skróty klawiszowe Excela, dzięki którym praca z tym narzędziem stanie się jeszcze szybsza, a managerowie w błyskawicznym czasie otrzymywać będą komplet danych niezbędnych do rozwoju firmy.
więcej >Wraz z wejściem w życie przepisów o PPK biura rachunkowe obsługujące polskich przedsiębiorców otrzymały nowy zakres obowiązków. W jaki sposób mogą się na to przygotować oraz jak powinny współpracować z klientami, gdy zachodzi potrzeba rozliczenia wpłat z tytułu Pracowniczych Planów Kapitałowych?
więcej >Polskie przepisy podatkowe podlegają ciągłym zmianom. Bywa, że w ciągu roku wprowadzanych jest do nich nawet kilkaset nowelizacji. Jak za nimi wszystkimi nadążyć? Jest na to bardzo dobry sposób.
więcej >Czasy, gdy księgowy był tylko osobą do rozliczania podatków mamy dawno za sobą. Dziś zawód ten wiąże się nie tylko z rachunkowością, ale znacznie wychodzi poza swoją klasyczną definicję. W jaki sposób współczesny księgowy może budować nowe portfolio swoich usług?
więcej >Każdy błąd na fakturze sprzedaży musi być w odpowiedni sposób skorygowany przez uprawniony do tego podmiot. Jak wygląda to w praktyce i kiedy może być to nota, a kiedy faktura korygująca?
więcej >Przedsiębiorca, który likwiduje swoją działalność gospodarczą jest zobowiązany do zakończenia prowadzonej dokumentacji, jak również do wypełnienia niezbędnych formalności w urzędach i instytucjach. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać likwidując firmę.
więcej >Inwentaryzacja to pozornie rzecz prosta, w końcu to „tylko” faktyczny spis rzeczowych i pieniężnych składników majątkowych przedsiębiorstwa. Trudności pojawiają się, gdy stan rzeczywisty nie zgadza się ze stanem wynikającym z ewidencji księgowej. Wtedy mamy do czynienia z różnicami w inwentaryzacji. Jak sobie poradzić z przeprowadzeniem inwentaryzacji i jak wyjaśnić powstałe różnice?
więcej >Chcąc podpisać jakąkolwiek umowę, do tej pory musieliśmy działać na papierowych egzemplarzach. Dziś, w dobie wszechogarniającej cyfryzacji, możemy wybrać podpis elektroniczny i zrobić to bez konieczności angażowania choćby jednej kartki papieru. W jaki sposób?
więcej >Pracownicze Plany Kapitałowe pojawiły się w wielu działających na terenie Polski firmach. Wraz z nimi pojawiło się jednak mnóstwo pytań o księgowanie PPK. W jaki sposób robić to zgodnie z prawem? Piszemy o tym w poniższym artykule.
więcej >