O projekcie

W 2014 r. Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało o deregulacji zawodu księgowego, znoszącą konieczność posiadania uprawnień do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

W związku z nową sytuacją rynkową szczególnego znaczenia nabrała promocja wysokich standardów pracy, profesjonalizmu i ciągłego podnoszenia kompetencji wśród zawodowych księgowych.

Projekt „Księgowi Przyszłości” powstał w odpowiedzi na te zmiany, a jego cele to:

 • zmiana negatywnego stereotypu księgowego,
 • promocja wysokich standardów pracy
 • budowa sieci współpracy pomiędzy różnymi organizacjami ustanawiającymi standardy księgowości w Polsce.

Portal www.ksiegowiprzyszłości.pl umożliwia realizację swoich ambicji poprzez dostarczanie aktualnych informacji m.in. o zmianach w przepisach o rachunkowości.

Na portalu publikowane są również informacje o nowinkach technologicznych, porady biznesowe, komentarze ekspertów czy oferty pracy. To również miejsce budowania społeczności zawodowych księgowych i studentów kierunków ekonomicznych.

Od 2013 roku w ramach projektu realizujemy szereg działań:

 • Ogólnopolski konkurs wiedzy dla księgowych i aplikacja mobilna z grą edukacyjną.
  Więcej

 • Kampania społeczna „Zostań ambasadorem 1%” promująca przekazywanie 1% podatku na OPP.

 • Cykl konferencji branżowych
  w wybranych miastach w Polsce.

 • Badanie i debata „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu”.

Organizatorzy konkursu

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

Najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Od 1907 roku Stowarzyszenie nieustannie dokłada starań, by jego członkowie nie tylko odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami technicznymi, ale też postępowali zgodnie z rygorystycznymi standardami etyki zawodowej.

Soneta Sp. z o.o.

Soneta Sp. z o.o. jest producentem unikalnego w skali kraju oprogramowania dla biznesu – enova365. Dzięki zastosowaniu najnowszej, sprawdzonej technologii, enova365 znajduje się w czołówce oprogramowania klasy ERP w Polsce. Technologia ta została wykorzystana do opracowania skutecznego narzędzia do zarządzania i księgowości, pomagającego w codziennej pracy przedsiębiorstw.