2018-08-02

Księgowi Przyszłości - zobacz najlepsze prace konkursowe

Minęły już prawie dwa miesiące od zakończenia konkursu Księgowi Przyszłości. Zwycięzcy III edycji zapewne rozkoszują się już zasłużonym urlopem. My tymczasem zapraszamy do lektury prac wszystkich finalistów.

Do rywalizacji w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości zgłosiło się ponad 600 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Drużyny startowały w czterech kategoriach. Każda z drużyn finałowych musiała odpowiedzieć łącznie na 70 pytań. Po 30 w I i II etapie konkursu oraz 10 pytań w III etapie.

Zwycięzców poznaliśmy w trakcie finału, który odbył się 14 czerwca w Warszawie. Finał konkursu był też okazją do rozmowy na temat przyszłości branży księgowe i kadrowej w Polsce. Konferencje uświetniła debata "W erze zmian", w której brał udział między innymi jeden ze zwycięzców I edycji konkursu.

Po części merytorycznej, uczestnicy konferencji oraz widzowie transmisji online byli świadkami ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości.

Moment z wręczenia nagród można zobaczyć na naszym kanale na youtubie.

Zanim finaliści spotkali się jednak na konferencji w Warszawie, musieli przygotować pracę półfinałową. Zadanie ma charakter studium przypadku wymagającego od drużyn podejmowania wielorakich decyzji i określenia ich skutków. Przypadek w pracy księgowej dotyczył stworzenia biura rachunkowego (wraz z koncepcją jego działania), drużyny uczestniczące w kategorii kadrowo - płacowej mieli postawić się w roli firmy doradczej.

Dziś jako lekturę na wakacje publikujemy prace konkursowe wszystkich finalistów konkursu.

Kategoria uczniowska:

Unicorns of taxes - I miejsce MPK EKO 3 – II miejsce Kreatywni Księgowi – III miejsce

Kategoria studencka:

3xM - I miejsce Przebiegli – II miejsce Ściana ognia – III miejsce

Płacy – kadry

Mrówki Atomówki – I miejsce Ekspertki - II miejsce Payroll Team - III miejsce

Zawodowa

Przebiegli Biegli - I miejsce Przebojowej księgowe - II miejsce Exor Team – III miejsce