2018-12-13

Bezpłatny e-book o zmianach w przepisach w 2019 r.

W 2019 roku zakres planowanych i już uchwalonych zmian jest bardzo szeroki. Specjaliści w dziedzinie kadr płac i księgowości enova365 przygotowali praktyczne opracowanie najważniejszych zmian wraz z komentarzem.

Publikacja „GALAKTYKA ZMIAN w przepisach 2019” zawiera zestawienie informacji o planowanych na 2019 r. zmianach w przepisach podatkowych, rachunkowych, prawa pracy i ZUS, do których warto się przygotować.

W publikacji omówiono m.in. zasady sporządzania sprawozdań, rozliczenie VAT - np. skrócenie terminu umożliwiającego korzystanie z ulgi na złe długi, zmiany w obszarze warunków rozliczania w kosztach uzyskania przychodów samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej.

Autorzy wyjaśniają także, jak przygotować się do zmian prawa pracy i ZUS, m.in. w deklaracji PIT i ZUS, zmian w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowniczej.

„Ustawodawca właściwie co roku od wielu lat wprowadza zmiany w deklaracjach i oświadczeniach PIT. W roku 2019 jednak zmiany są bardzo duże i należy w szczególności zwrócić uwagę, że niektóre rodzaje przychodów będą wykazywane w innych PIT lub pozycjach deklaracji. W e-booku wskazujemy, jak będą zmieniały się wskaźniki kadrowo-płacowe m.in.: minimalna płaca, kwota rocznego ograniczenia podstawy wymiaru składek, współczynnik do ekwiwalentu, minimalna podstawa składek dla prowadzących działalność gospodarczą” - mówi Joanna Walentek, kierownik zespołu Kadry i Płace enova365.

Zachęcamy do pobrania bezpłatnego e-booka

Już dziś dowiedz się, od kiedy i w jaki sposób należy stosować zmienione przepisy.