2020-09-16

Integracja rachunku bankowego z systemem księgowym – 5 najważniejszych korzyści

Możliwość obsługiwania operacji bankowych bezpośrednio w systemie księgowym pozwala osiągać szereg korzyści – zapewnia wygodę pracy i bezpieczeństwo danych oraz automatyzację czynności finansowych. Oto najważniejsze korzyści dla tego rozwiązania.

Integracja z bankiem

Korzystanie z systemu księgowego jest nieodłącznym elementem pracy w działach finansowo-księgowych w każdej firmie. W ramach wykonywania operacji bankowych, zazwyczaj następuje zalogowanie do serwisu bankowości online. Warto jednak poznać i wykorzystać możliwość zintegrowania systemu do zarządzania i księgowości z serwisem bankowym, dzięki czemu obsługa rachunku dostępna jest w jednym miejscu.

Oszczędność czasu

Dzięki automatyzacji procesów finansowo-księgowych oraz bezpiecznej wymianie danych, w czasie rzeczywistym operator zyskuje czas i może realizować inne zadania. Wykonywanie operacji bankowych oraz monitorowanie statusów zleconych przelewów w systemie księgowym to wygodne rozwiązanie, które nie wymaga przelogowania się do systemu bankowości on-line. Wszystkie informacje o płatnościach znajdują się w jednym miejscu i są na bieżąco aktualizowane.

Bezpieczeństwo i stały dostęp do danych

Integracja systemu księgowego z bankowością on-line powstaje dzięki współpracy ekspertów i wykorzystuje sprawdzoną, certyfikowaną technologię. To gwarancja bezpieczeństwa przesyłanych danych oraz ich zgodności z najwyższymi standardami. Dzięki możliwości uruchomienia systemu księgowego w chmurze, Użytkownicy zyskują również dostęp do danych z dowolnego miejsca oraz urządzenia – wystarczy połączenie z siecią Internet. Chmura obliczeniowa również stanowi gwarant bezpieczeństwa przesyłanych oraz przechowywanych danych.

Automatyzacja procesów

Dzięki automatycznym importom i eksportom danych bankowych eliminujemy błędy lub pomyłki i nieścisłości powodowane ręcznym wprowadzaniem wyciągów czy importowaniem ich do systemu księgowego. Dzięki automatyzacji zyskujemy pewność, że dane są poprawne i aktualizowane na bieżąco.

Funkcjonalność Webservice w systemie enova365 from enova365 on Vimeo.

enova365 Webservices

Integracja rachunku bankowego z systemem księgowym jest możliwa dzięki wykorzystaniu funkcjonalności enova365 Webservices. To element rozwiązania systemu ERP enova365. Dowiedz się więcej o rozwiązaniu Webservices i sprawdź jak działa funkcjonalność obsługi konta w systemie ERP.