2020-07-30

Nowoczesne Biuro Rachunkowe – jakie nowości oferują biura rachunkowe swoim klientom?

Nie każda firma posiada własne działy księgowe. Wiele przedsiębiorstw na polskim rynku zleca działania rozliczeniowe na zewnątrz. Nowoczesne biuro rachunkowe zapewnia im szereg rozwiązań ułatwiających rozwój biznesu i kontrolę nad finansami firmy. O jakich rozwiązaniach mowa?

Nowoczesne biuro rachunkowe – dlaczego warto nawiązać z nim współpracę?

Prowadząc niewielką działalność gospodarczą zapewne nie mamy zbyt wiele czasu na samodzielne prowadzenie księgowości. Zwłaszcza, że w tym celu niezbędna jest nie tylko wiedza rachunkowa, ale i stałe trzymanie ręki na pulsie w wyszukiwaniu kolejnych zmian w przepisach. Biuro rachunkowe staje się tym samym rozwiązaniem dla każdego, kto chce mieć więcej czasu na rozwój swojego biznesu. Bez potrzeby spędzania długich, mozolnych godzin na rozliczeniach. Bez stresu związanego z popełnianymi w księgowaniu błędami. Bez konieczności ciągłego douczania się przy okazji dziesiątek nowelizacji ustaw. Dzięki nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom wdrażanym w pracę biura, jest ono również bardzo często ważnym partnerem, bez którego codzienne działanie w gospodarczym świecie byłoby znacznie utrudnione.

Czym charakteryzuje się nowoczesne biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe mogą kojarzyć się z tonami papierowych dokumentów, upchanych w ogromne segregatory na niekończących się regałach. Dziś na szczęście, zarówno dzięki rozwojowi technologicznemu, jak i pewnym zmianom w przepisach, możliwa jest częściowa digitalizacja dokumentacji. To wprowadza nie tylko mnóstwo oszczędności papieru, ale również znacznie usprawnia pracę księgowych. W jaki sposób działa nowoczesne biuro księgowe, które będzie w stanie wspomóc nas w codziennych działaniach firmy? Jakie nowości zapewnia swoim klientom? Oto trzy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Współpraca online

Wspomniana chwilę wcześniej digitalizacja sprawia, że obecnie znacznie prostsze jest nie tylko przechowywanie, ale również przekazywanie dokumentów firmowych. Dotyczy to również faktur kosztowych, które chcielibyśmy uwzględnić w comiesięcznym rozliczaniu podatków. Nowoczesne biuro księgowe nie wymaga już dostarczania kompletu dokumentów w tradycyjnej, papierowej formie. Księgowemu, przydzielonemu do obsługi naszej firmy, często wystarczy elektroniczna wersja faktury jej skan lub zdjęcie przesłane e-mailem, aby pojawiła się ona jako pozycja w kosztach.

Nie tylko księgowość – budowanie relacji z klientami

Na rynku usług księgowych odchodzi się coraz częściej od standardowego sposobu pracy i większy nacisk stawia na budowanie odpowiednich relacji z klientem. Nowoczesne biuro rachunkowe to nie tylko zespół doświadczonych księgowych skupiony na swojej pracy. To również eksperci od prawa podatkowego, którzy chętnie udzielą nam kilku porad. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania (a najczęstszym jest z pewnością możliwość wliczenia konkretnych zakupów w koszty prowadzenia działalności) możemy się do nich zgłosić licząc na wyczerpującą odpowiedź w danym temacie. Mnogość form kontaktu sprawia, że księgowy dostępny jest pod mailem, telefonem lub jednym z popularnych komunikatorów.

Korzystanie z nowoczesnych narzędzi

Coraz mocniej postępująca digitalizacja dokumentów firmowych sprawia, że do ich obsługi niezbędne są odpowiednie narzędzia informatyczne. W związku z tym nowoczesne biuro rachunkowe oferuje swoim klientom dostęp do niezwykle ciekawych rozwiązań pozwalających im stale mieć kontrolę nad rachunkami. Służą do tego niezwykle rozbudowane systemy ERP, np. enova365 posiadająca funkcjonalność przydatną biurom rachunkowym. Przy ich użyciu księgowy może bezproblemowo wprowadzać dokumenty klienta do jego bazy, automatyzować wiele żmudnych procesów, a nawet generować raporty, zestawienia czy wysyłać JPK do Urzędu Skarbowego. Najlepsze systemy ERP na rynku posiadają szereg usprawnień zapewniających konkretne korzyści biznesowe, m.in.

  • działanie na współdzielonych bazach (nasze biuro rachunkowe od razu widzi po swojej stronie wystawiane przez nas faktury i tworzone dokumenty),

  • ekrany Business Intelligence, gdzie możemy na bieżąco podglądać raporty o stanie naszej firmy,

  • możliwość tworzenia dowolnych zestawień, niezbędnych do podejmowania decyzji biznesowych.

Nowoczesne biuro rachunkowe jako partner w interesach

Nawiązując współpracę z nowoczesnym biurem rachunkowym wnosimy do naszego biznesu wiele rozmaitych korzyści. Po pierwsze i najważniejsze – oszczędzamy czas, który możemy przeznaczyć na rozwój najważniejszych obszarów firmy. Po drugie – oszczędzamy pieniądze, gdyż współpraca z biurem jest zwykle znacznie tańsza niż zatrudnienie dobrych księgowych. Po trzecie – zyskujemy cennego partnera, który zapewni nam nie tylko działanie zgodnie z prawem podatkowym, ale również wspomoże w ważnych decyzjach biznesowych oferując nie tylko cenne rady, ale i konkretne dane o stanie naszego przedsiębiorstwa.

Podlicz możliwości z bezpłatnym e-bookiem dla Biur Rachunkowych!

Pobierz bezpłatną publikację, przygotowaną przez ekspertów z branży rachunkowości i dowiedz się, jak wykorzystać nowoczesną technologię do komunikacji i współpracy z Klientem! Dedykowany e-book dla Biur Rachunkowych