2019-01-14

Jak zaplanować dni wolne w 2019 roku?

Nowy rok niesie ze sobą nie tylko liczne zmiany w przepisach księgowych, ale również nowe możliwości. Jedną z nich jest kolejna pula urlopów do wykorzystania. W dzisiejszym artykule (podobnie jak w latach ubiegłych) doradzamy, jakie dni wolne w 2019 roku pozwolą najlepiej wydłużyć odpoczynek.

Jakie dni wolne w 2019 roku warto wybrać?

Mając do dyspozycji 20 lub 26 dni urlopowych jesteśmy w stanie w ciągu roku nawet kilka razy stworzyć sobie możliwość dłuższego wypoczynku przy minimalnym wykorzystaniu puli. Aby tego dokonać wystarczy w odpowiednim momencie zarezerwować pojedyncze dni, które w połączeniu z tymi ustawowo wolnymi od pracy wydłużą weekendy.

• Pierwsza okazja do prawdziwego przedłużenia wypoczynku nadejdzie dopiero z dniem 1 maja. Święto Pracy wypada w środę, więc biorąc urlop 2-go maja (czwartek) i wykorzystując kolejny ustawowo wolny dzień 3-go (piątek) mamy możliwość zorganizowania pięciodniowej majówki.

• Kolejna okazja do przedłużenia weekendu to okolice Bożego Ciała. W 2019 roku dzień ten przypada w czwartek, 20-go czerwca. Biorąc wolne na piątek otrzymujemy czterodniowy mini urlop na samym początku lata.

• Również w czwartek (15 sierpnia) przypada Święto Wojska Polskiego. Kolejny wykorzystany dzień urlopu sprawi, że podobnie jak w czerwcu, również tutaj jesteśmy w stanie zorganizować sobie czterodniowy odpoczynek.

• Przedłużony weekend, tym razem trzydniowy, będzie miał miejsce początkiem listopada. Jako, że Wszystkich Świętych przypada w piątek, otrzymamy do dyspozycji aż 3 dni aby odwiedzić groby bliskich i to bez konieczności korzystania z puli urlopowej. Chyba, że będziemy chcieli przedłużyć sobie wolne biorąc jeden dzień w czwartek (31 października) lub poniedziałek (4 listopada).

• Identycznej długości wolne (również bez utraty dnia urlopowego) otrzymamy dzięki przypadającemu w tym roku w poniedziałek Święcie Niepodległości.

• Ostatnia okazja do dłuższego urlopu nastąpi w okolicach Bożego Narodzenia. W 2019 roku dni te przypadają odpowiednio na środę (25 grudnia) i czwartek (26 grudnia). Wzięcie wolnego w Wigilię (24 grudnia) oraz w piątek (27 grudnia) przedłuży świętowanie aż do sześciu dni. Dodatkowe dwa dni urlopu (30 i 31 grudnia) pozwolą przedłużyć przerwę świąteczną aż do dziewięciu dni!

Z powyższego zestawienia możemy wywnioskować, jakie dni wolne w 2019 roku warto wybrać, aby maksymalnie wykorzystać możliwości odpoczynku przy minimalnym wykorzystaniu puli urlopowej. Dzięki temu otrzymamy kilka dobrych okazji do odpoczynku po trudach codziennego wykonywania zawodowych obowiązków.

Pobierz kalendarz