2016-04-01

I etap konkursu startuje już w poniedziałek!

Już po weekendzie rusza pierwszy etap konkursu Księgowi Przyszłości. Test kwalifikacyjny będzie można wypełnić w strefie "Moje konto" dostępnej po zalogowaniu. Drużyny będą miały na to czas do 13 kwietnia, do tego dnia otwarta też będzie rejestracja do konkursu. Zapraszamy do udziału!

W pierwszym etapie konkursu drużyny wypełniają test online złożony z trzydziestu pytań jednokrotnego wyboru. Pytania poświęcone będą zagadnieniem związanym z rachunkowościom, przykładowe pytanie w tym etapie:

Obowiązku zamknięcia ksiąg rachunkowych nie ma w przypadku:

  • a. sprzedaży jednego z zakładów wchodzących w skład przedsiębiorstwa.
  • b. zakończenie roku obrotowego.
  • c. postawienia jednostki w stan likwidacji.

Do II etapu konkursu przechodzą wszystkie drużyny które odpowiedzą poprawnie na minimum 50 % pytań w przypadku kategorii zawodowej i studenckiej oraz 30% w przypadku kategorii uczniowskiej.

Na laureatów konkursu czekają wspaniałe nagrody - w kategoriach zawodowej i studenckiej nagrodami głównymi są vouchery na wakacje marzeń o wartości odpowiednio 30 i 15 tysięcy złotych. Laureaci konkursu będą mogli także poszerzyć swoją wiedzę dzięki bonom szkoleniowym od SKwP oraz publikacjom ufundowanym przez wydawnictwo Rachunkowość. Wszyscy finaliści otrzymają również nowoczesne gadżety elektroniczne, które będą pomocą w pracy księgowego.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zebrać trzyosobową drużynę, dokonać rejestracji na stronie http://www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs i w wymaganym terminie wypełnić test kwalifikacyjny online.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o., producent systemu enova365, a jego celem jest promocja wizerunku nowoczesnego księgowego jako kluczowego doradcy przedsiębiorcy, który potrafi być twórczy i nieustannie poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności.

Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a patronatu medialnego udzieliło Centrum Prasowe PAP, magazyny Rachunkowość, Świat Księgowych i Finanse & Controlling oraz portale PIT.pl, Infor, Kariera w Finansach, ERP-view oraz dlastudenta.pl.