2021-12-29

13 stycznia: webinar o Polskim Ładzie. Zadaj pytanie ekspertom

Czy jesteś pewien, że wiesz jak w praktyce pracować z nowymi przepisami? Weź udział w bezpłatnym webinarze i zadaj pytanie ekspertom od księgowości, podatków, kadr i płac.

Polski Ład to wiele zmian, które dotkną różnych obszarów gospodarki. 2022 rok to jednak nie tylko Polski Ład, ale również m.in. Krajowy System e-Faktur czy prawdopodobne wprowadzenie terminu Pracy Zdalnej do Kodeksu Pracy. Produkcja prawa wyrwała się zatem z pandemii.

Dojdź z przepisami do ładu: weź udział w bezpłatnym webinarze „Co zmiany w przepisach na rok 2022 znaczą dla Ciebie? Zadaj pytanie ekspertom.”, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 10:00.

Webinar o Polskim Ładzie

Rejestracja na webinar: kliknij, aby się zapisać

1 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy, m. in.:

 • Księgowość | Polski Ład – zmiany w obszarze PIT
 • Kadry Płace | Ustawa zasiłkowa – zmiany w obrębie okresów zasiłkowych
 • Kadry Płace| Polski Ład – zmiany podatkowy
 • Kadry Płace | Polski Ład – zmiany w składce zdrowotnej dla pracowników
 • Kadry Płace | Polski Ład – nowe oświadczenia podatkowe
 • ...i wiele więcej

Webinar ma na celu rozwianie wątpliwości przedsiębiorców oraz specjalistów ds. księgowości. Podczas spotkania eksperci odpowiedzą na pytania uczestników: co się zmieni, jak na tych zmianach nie stracić, z czego skorzystać. Zostanie poruszona tematyka związana m. in. z PIT, CIT, JPK, VAT, ZUS czy z nowymi ulgami. Eksperci opowiedzą o pierwszych doświadczeniach z Polskim Ładem. To ostatni moment, aby rozwiać swoje wątpliwości na temat praktycznego zastosowania przepisów. Zadaj pytanie dot. zmian w przepisach podczas webinaru - w sesji Q&A. Jako uczestnik, otrzymasz po webinarze spis pytań i odpowiedzi oraz podsumowanie poruszanych zagadnień.

Webinar skierowany jest do:

 • przedsiębiorców
 • właścicieli firm
 • specjalistów ds. podatków
 • dyrektorów finansowych
 • księgowych
 • osób zajmujących się finansami
 • osób odpowiedzialnych za wystawianie, odbiór czy księgowanie faktur.

Na Twoje pytanie odpowiedzą:

Zdjęcie Joanny Walentek

Joanna Walentek, Kierownik Projektu Kadry i Płace enova365

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie o specjalności Rachunkowość. Od ponad 10 lat w branży IT. Specjalista w zakresie technologii wspierających pracę Działów Kadr i Płac oraz ekspert w dostosowywaniu oprogramowania do zmian legislacyjnych.

Zdjęcie Kingi Świetlickiej

Kinga Świetlicka, Kierownik Projektu Księgowość enova365

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunkach: Finanse i rachunkowość oraz Gospodarka Przestrzenna. Obecnie odpowiedzialna za kierowanie pracą Zespołu Księgowego, dostosowaniem oprogramowania do zmian w przepisach prawa oraz dbaniem o rozwój modułów księgowych.

Zdjęcie Patryka Steidten

Patryk Steidten, Associate Partner w UHY ECA, Departament doradztwa prawno-podatkowego

Karierę zawodową rozpoczął w międzynarodowej firmie audytorskiej, następnie zdobywał doświadczenie w dwóch z czołowych firm z tzw. „Wielkiej Czwórki”. Dysponuje bogatym doświadczeniem w badaniu sprawozdań finansowych, sporządzaniu pakietów konsolidacyjnych, sporządzaniu analiz finansowych typu Due Diligence, a także przekształcaniu sprawozdań finansowych na zgodne z MSR/MSSF. Specjalista w zakresie obsługi spółek z branży energetycznej, nieruchomości oraz Real Estate. W UHY ECA kieruje departamentem doradztwa podatkowego oraz odpowiada za rozwój tego segmentu w Grupie. Posiada ogromne doświadczenie we współpracy z klientem krajowym, jak i międzynarodowym. Autor publikacji z dziedziny rachunkowości i podatków.

Zdjęcie Tomasza Moszczyńskiego

Tomasz Moszczyński, Senior Manager w UHY ECA, doradca podatkowy, Departament doradztwa prawno-podatkowego

Od początku kariery zawodowej specjalizuje się w prawie podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako asystent doradcy podatkowego współpracując z kancelarią doradcy podatkowego, a następnie jako doradca podatkowy w spółce doradczej. Specjalizuje się w problematyce dotyczącej podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca i autor materiałów szkoleniowych oraz licznych artykułów o tematyce podatkowej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zarówno pojedynczych szkoleń, jak również specjalistycznych kursów z zakresu prawa podatkowego.

Organizator spotkania: enova365

Partnerzy: Datio, UHY ECA

Dojdź do ładu z przepisami – skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów

Analiza dynamiki uchwalania aktów prawnych, którą prowadzi Grant Thornton w ramach projektu „Barometr stabilności otoczenia prawnego w Polsce”, wskazuje, że Polak musiałby czytać dziennie 91 stron aktów prawnych najwyższego rzędu, aby mógł zapoznać się z 14378 stronami ustaw, rozporządzeń i umów międzynarodowych uchwalonych w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku. Jeśli dynamika uchwalania aktów prawnych się utrzyma, to w całym 2021 roku może być do przeczytania 24,6 tys. stron nowego prawa. Byłby to trzeci najwyższy wynik od 1989 roku.

Jak przedsiębiorcy, księgowi i doradcy podatkowi mają się odnaleźć w takim natłoku informacji? Co więcej, jak w praktyce zastosować ważne przepisy? Trudno codziennie poświęcać średnio 3 godziny dziennie wyłącznie na lekturę nowych przepisów. Z pomocą przychodzą m.in. firmy, które specjalizują się w dostarczaniu oprogramowania dla kadr, płac oraz księgowości. Soneta Sp. z o.o., producent oprogramowania ERP enova365, od 19 lat aktywnie śledzi zmiany w przepisach prawa, by jego wykładnię zaimplementować do oprogramowania, z którego codziennie korzysta kilkanaście tysięcy księgowych w Polsce. Eksperci firmy codziennie analizują przepisy, by później pokazać ich praktyczne zastosowanie w programie – prosto, praktycznie i czytelnie.

Księgowi doceniają starania firmy. Robert Czuła, Prezes Sonety, wspomina: – Jeden z klientów zadzwonił do mnie i powiedział: po co mam dzwonić do ZUS-u, Urzędu Skarbowego, a potem do Urzędu Pracy, skoro w enova365 mam 100% informacji.

Producent dba o podnoszenie kompetencji księgowych oraz dostarczanie wiedzy przedsiębiorcom na temat najważniejszych zmian w przepisach prawa. Poza rozwijaniem oprogramowania, które jest zawsze spójne z prawem, Soneta organizuje bezpłatne webinaria, podczas których jego uczestnicy zadają pytania ekspertom od księgowości, kadr, płac oraz podatków.

Weź udział w bezpłatnym webinarze „Co zmiany w przepisach na rok 2022 znaczą dla Ciebie? Zadaj pytanie ekspertom.”, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 10:00.

Rejestracja na webinar: https://enova365.clickmeeting.com/365467325/register