2018-02-09

Rusza konkurs Księgowi Przyszłości

Księgowi Przyszłości to ogólnopolski, drużynowy konkursu wiedzy o rachunkowości. W czerwcu tego roku poznamy laureatów trzeciej jego edycji. W poprzednich rywalizacjach uczestniczyło łącznie ponad 3 tysiące specjalistów. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o., producent oprogramowania enova365.

Ponad tysiąc drużyn w trzech kategoriach

Uczestnicy pierwszej edycji konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: zawodowej i studenckiej, w drugiej edycji pojawiła się kategoria uczniowska. Łącznie w obu edycjach konkursu wystartowało ponad tysiąc drużyn. Finał II edycji konkursu odbył się 9 czerwca 2016 r. w dawnym Pałacu Zamoyskich w Warszawie (obecnie restauracja Endorfina Foksal). Uczestniczyło w nim ok. 200 osób: laureatów i zaproszonych gości z branży finansowo-księgowej. Ogromne zainteresowanie konkursem potwierdziło trafność podjętej inicjatywy i skłoniło organizatorów do jej kontynuowania również w 2018 roku.

Księgowi to nie tylko rozliczenia

Na przestrzeni ostatnich lat rola księgowego w przedsiębiorstwie zmieniła się znacząco i nadal będzie ewaluowała. Dziś to już nie tylko osoba odpowiedzialna za prowadzenie ksiąg rachunkowych, ale także doradca, którego zadaniem jest gwarancja bezpieczeństwa finansowego firmy w zmiennym środowisku prawnym oraz wsparcie przy tworzeniu strategii zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Konkurs Księgowi Przyszłości stawia zatem nie tylko na wiedzę z rachunkowości, ale także na umiejętność pracy w zespole, znajomość nowoczesnych technologii czy umiejętność rozwiązywania problemów. Wszystkie te elementy stanowią cechy doskonałego księgowego, i tego właśnie kapituła konkursu szuka u przyszłych zwycięzców.

Nowa kategoria: ekspert ds. płac i kadr

Najbliższe miesiące przyniosą również spore wyzwania w obszarach płacowo-kadrowych. RODO, e- teczki i ciągłe zmiany przepisów w Kodeksie pracy sprawiają, że również ten sektor będzie się w najbliższych miesiącach bardzo zmieniał. Tym bardziej że, wbrew niektórym prognozom, zawód „kadrowej” nie umarł, ale ewaluował w kierunku specjalizacji takich, jak rekruter, specjalista ds. kadr czy ekspert ds. płac. Kadry i płace, podobnie jak księgowość, stanowią nieodłączne elementy rozwoju przedsiębiorstw – małych i dużych. Dlatego organizatorzy konkursu Księgowi Przyszłości stworzyli nowa kategorię właśnie dla specjalistów z tego obszaru. Podobnie jak w kategoriach księgowych, uczestnicy kategorii PiK, będą musieli skompletować drużyny, odpowiedzieć na pytania dotyczące naliczania płac i przepisów kadrowych oraz rozwiązywać przygotowane dla nich zadania.

Wiedza i wypoczynek dla najlepszych

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, m.in. bony na wakacje marzeń, vouchery na szkolenia czy nowoczesny sprzęt IT. Konkurs to również doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz zdobyć nowy potencjał dla rozwoju kariery.

Założenia konkursu

Uczestników konkursu czeka przejście kolejnych etapów testów online oraz przygotowanie krótkiej pracy półfinałowej. Najlepsze drużyny spotkają się w finale, który odbędzie się 18 czerwca 2018 r. w Warszawie. Rejestracja drużyn konkursowych rozpoczyna się 1 marca 2018 r. i potrwa do zakończenia I etapu konkursu, a więc do 11 kwietnia 2018 r.

Dowiedz się więcej.