2014-06-10

Relacja z finału i gali finałowej I edycji konkursu Księgowi Przyszłości

Wielki finał i gala finałowa I edycji konkursu „Księgowi Przyszłości” przeszły już do historii. Jednak smak zwycięstwa i stos nagród będą przypominać zwycięzcom przez najbliższy rok, że to właśnie oni pokazali wszystkim nową, kreatywną twarz szeroko pojętej księgowości.

Wielki finał i gala finałowa I edycji konkursu „Księgowi Przyszłości” organizowanego przez firmę Soneta Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, przeszły już do historii. Jednak smak zwycięstwa i stos nagród będą przypominać zwycięzcom przez najbliższy rok, że to właśnie oni pokazali wszystkim nową, kreatywną twarz szeroko pojętej księgowości

We wtorek 10 czerwca dwanaście najlepszych drużyn z różnych zakątków Polski przyjechało do Starej Pomarańczarni Łazienek Królewskich, aby zmierzyć się z najważniejszym testem, czyli testem finałowym. Przez dwie godziny uczestnicy rozwiązywali zadania z różnych dziedzin księgowości. Niektóre z drużyn wykazały się tak dobrą organizacją czasu i merytorycznym przygotowaniem, że już po pierwszej godzinie z uśmiechem oddawały swoje prace.

Po umysłowych łamigłówkach przyszedł czas na zwiedzanie terenu Łazienek Królewskich. Historyczne budynki i zielone tereny rozległych Łazienek sprawiły, że uczestnicy mogli chociaż przez chwilę zrelaksować się przed kolejnym etapem zmagań – oficjalnym Finałem Konkursu.

O godzinie 15:00 wszyscy poczuli jeszcze większe emocje – wszak już tylko kilka godzin dzieliło nas od poznania tych, którzy przez najbliższy rok będą nosić zaszczytny tytuł „Księgowego Przyszłości”. Podczas Wielkiego Finału poznaliśmy trzy najlepsze drużyny edycji zawodowej oraz trzy najlepiej przygotowane do przyszłego zawodu teamy studenckie. Najlepsze trójki zmierzyły się przed publicznością z jednakowymi zadaniami dla każdej edycji oraz z różnymi dyspozycjami dla każdej drużyny, które dotyczyły etyki księgowości.

Po Wielkim Finale wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie Gali, która stanowiła najbardziej podniosły i wyczekiwany moment dnia. Najlepszymi z najlepszych w kategorii studenckiej okazała się drużyna „Zbiegli Rewidenci” z województwa mazowieckiego w skład której wchodzą: Karol Ilba, Robert Obidziński, Katarzyna Trznadel. Natomiast wielkimi wygranymi w edycji zawodowej zostały Panie z drużyny „TAXandROSES” (Katarzyna Kuras, Maria Panasiuk, Emilia Serwicka), które przybyły do Warszawy z województwa dolnośląskiego. Oprócz nagród za pierwsze miejsce w swojej kategorii, drużyna „TAXandROSES” zdobyła również nagrodę specjalną dla firmy - firmy – pakiet enova365 o wartości 40 000 zł. Zarówno zwycięska drużyna zawodowa, jak i studencka otrzymała vouchery na egzotyczną (może nawet niejedną) wycieczkę, bony szkoleniowe oraz cenne nagrody rzeczowe – niesamowicie przydatne w zawodzie księgowego.