2022-03-02

Wprowadzenie do Business Intelligence - bezpłatny webinar enova365, 3 marca o godz. 10:00

Jak wprowadzić Business Intelligence do firm? Eksperci od BI oraz wdrożenia rozwiązania zapraszają na webinar, który krok po kroku przedstawi cały proces.

Webinar o BI

Dane o codziennej działalności firmy stanowią jeden z jej największych kapitałów. Ta baza wiedzy po odpowiedniej analizie buduje przewagę przedsiębiorstwa, w tym podejmowanie strategicznych decyzji. Moduł Business Intelligence to istotna część systemu ERP enova365. Jego zastosowanie pozwala nie tylko na kompleksowe gromadzenie i selekcję wielu danych - moduł tworzy przestrzeń do wyciągania wniosków na każdym szczeblu decyzyjnym.

W czwartek, 3 marca o godz. 10:00, Soneta, producent enova365, organizuje bezpłatny webinar poświęcony BI w obrębie systemu enova365 oraz samemu zagadnieniu analityki biznesowej. Spotkanie online jest praktycznym wprowadzeniem do tematu. Witold Leszczynowicz, Prezes Zarządu firmy COMP-TECH, na konkretnych przykładach i obserwacjach przedstawi korzyści, z którymi wiąże się wdrożenie systemu analizy danych w obszarze handlu. Mateusz Cich, Kierownik Projektu Business Intelligence w enova365, opowie o potencjale modułu BI oraz praktycznej pracy z modułem.

Narzędzia Business Intelligence to nieustająca ewolucja w podejściu do analizy danych. Prowadzenie biznesu w obecnych czasach wymaga dużo większego zaangażowania danych w procesy podejmowania decyzji. Informacje pozostające na ogólnym poziomie przestają być użyteczne. Potrzebujemy danych przekrojowych, szczegółowych, dających obraz danej sytuacji na przestrzeni czasu. Takie podejście wymaga zastosowania narzędzi BI. O tym jaki jest BI w enova365 i jakie daje możliwości, opowiemy z Witoldem Leszczynowiczem podczas najbliższego webinaru. – opowiada Mateusz Cich.

Poznawanie dobrych praktyk korzystania z BI oraz przykładów wpływu analityki na funkcjonowanie firmy to dobry wstęp do wdrożenia rozwiązania w swoim biznesie. Analiza danych w enova365 jest dostępna dla każdego, niezależnie od stopnia wykwalifikowania.

Moduł BI jest rozwiązaniem natywnym dla całości systemu ERP enova365, przez co jego zastosowanie nie wymaga dodatkowego transferu danych. Zgromadzone w nim informacje można zintegrować z zewnętrznymi narzędziami, takimi jak Excel czy Power BI. Wewnątrz samego systemu pozostają one dostępne w wielu miejscach i modułach dzięki rozbudowanej strukturze paneli roboczych.

Moduł BI można włączyć w Pulpicie Pracownika, Kierownika, Kontrahenta i Klienta Biura Rachunkowego. Zróżnicowana forma prezentacji danych, oparta na różnych rodzajach wykresów (kolumnowy, warstwowy, lejkowy, piramidowy, kołowy, pierścieniowy, radarowy, bąbelkowy), zwiększa czytelność analiz. Dane selekcjonowane są w oparciu o wskaźniki KPI, możliwe do szybkiej edycji.

Moduł BI w enova365 obsługuje również grupy kapitałowe, w których dane gromadzone są w obrębie kilku spółek. Analiza może objąć poszczególne segmenty grupy, jak i całość danych, zgromadzonych we wszystkich jej składowych. To szczególnie ważne przy podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych, opartych o zgromadzone przez firmę dane i jej wydajność.

Moduł Business Intelligence w obrębie enova365 to także między innymi:

 • szczelny system uprawnień do konkretnych danych, zapewniający dostęp do nich wyłącznie ściśle zainteresowanym nimi osobom
 • możliwość analizy w oparciu o dodatkowe cechy, zakładane indywidualnie przez każdego klienta
 • system komentarzy i notatek przy konkretnych zbiorach danych, który ułatwia bieżące działanie w ramach modułu
 • możliwość pracy na bieżących danych z systemu enova365 oraz utrwalonych zbiorach informacji z wyznaczonego okresu w czasie
 • opcja generowania analiz ad hoc na bazie istniejących już domen
 • cykliczna wysyłka wygenerowanych analiz na wskazane adresy e-mail

Wprowadzenie do Business Intelligence – bezpłatny webinar, 3 marca, godz. 10:00

Program webinaru "Decyzje biznesowe na podstawie danych - sposób na skuteczne zarządzanie dzięki Business Intelligence":

 • Od Excela do BI - czym jest Business Intelligence i komu przyniesie korzyści
 • Kiedy potrzebny jest moduł BI i jak z niego w pełni korzystać
 • Jak zaplanować wdrożenie BI w firmie, jak się przygotować
 • Wizualizacja danych i możliwości BI
 • Jak podejmować decyzje biznesowe na podstawie danych
 • Bezpieczeństwo danych w module BI
 • Czynniki sukcesu wdrożenia i dobre praktyki
 • Jak inne firmy zyskują dzięki BI w obszarze handlu, sprzedaży czy księgowości?

Poznaj pełnię możliwości modułu BI w obrębie enove365 i skorzystaj z eksperckiej wiedzy, czerpanej bezpośrednio od osób zaangażowanych w jego działanie.

Kliknij, aby zarejestrować się na webinar